Co robić, gdy masz zły dzień: Inspiracja od bojowników w życiuKażdy z nas miewa złe dni. Zdarza się to nawet najszczęśliwszym i najbardziej udanym ludziom, i jest to całkowicie normalne. Jednak wszyscy wiemy, jak trudne może być uczucie, gdy przechodzisz przez trudny czas. Możesz czuć się w ten sposób z różnych powodów: od stresu ze szkoły do uczucia w dół o czymś negatywnym w swoim życiu, a może po prostu miałeś zły dzień bez wyraźnego powodu w ogóle! W każdym razie, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, gdy masz zły dzień. Kiedy rzeczy stają się trudne, a nasze duchy są niskie, mamy tendencję do przeoczenia prostych rzeczy, które sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi ponownie.

Idź na spacer

Spacer to jeden z najlepszych sposobów, aby wyjść z głowy i skupić się na tu i teraz. Jest to również świetny sposób, aby uzyskać trochę świeżego powietrza i witaminy D (która może nam pomóc, gdy czujemy się słabo). Kiedy jesteśmy w złym nastroju, może być łatwo utknąć w negatywnych myślach i rozwodzić się nad tym, co nam przeszkadza, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Spacer może pomóc Ci wyjść z głowy i wrócić do rzeczywistości.

  • Nie ma to jak spacer na świeżym powietrzu, który daje Twojemu umysłowi i ciału przerwę, pozwalając Ci oczyścić głowę i skupić energię na pozytywnych rzeczach w Twoim życiu.
  • Jest to również świetny sposób, aby dodać trochę ćwiczeń do swojego dnia i uzyskać trochę świeżego powietrza.

Muzyka może być świetnym sposobem na podniesienie nastroju, gdy masz zły dzień. Jest tak wiele piosenek, które sprawiają, że czujemy się lepiej tylko z tekstu, bitu i ogólnego dźwięku. Muzyka to także świetny sposób na odwrócenie uwagi od złego dnia i wprowadzenie Cię w inny nastrój. Istnieją piosenki na każdy nastrój, więc prawdopodobnie znajdziesz coś, co pomoże Ci się zrelaksować, poczuć się silniejszym lub po prostu znów się uśmiechnąć. Niezależnie od tego, czy jest to stara piosenka, czy taka, którą właśnie usłyszałeś po raz pierwszy, muzyka może pomóc Ci przypomnieć sobie, że nie jesteś sam i że ludzie przechodzą przez podobne rzeczy.

Porozmawiaj z przyjacielem/członkiem rodziny

Czasami możesz mieć wrażenie, że jesteś jedyną osobą, która kiedykolwiek miała zły dzień. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy przechodzisz przez trudny czas. Łatwo wtedy poczuć się samotnym i jakby nikt nie rozumiał, przez co przechodzisz. Kiedy masz zły dzień, pomocna może być rozmowa z kimś, kto rozumie, przez co przechodzisz. Rozmowa z przyjacielem lub członkiem rodziny może być świetnym sposobem na ujawnienie swoich myśli, uczuć i emocji. Szczera komunikacja może pomóc Ci poczuć się mniej samotnym i bardziej związanym ze swoim życiem. Rozmowa z kimś może być również świetnym sposobem na zdobycie pomysłów na to, jak poradzić sobie ze złym dniem. Być może zauważyłeś, że wiele osób, nawet nieznajomych, jest bardziej niż chętnych, aby pomóc Ci przejść przez trudne czasy. Dzieje się tak dlatego, że często czujemy się bardziej związani i empatyczni, gdy ktoś dzieli się z nami swoimi problemami. Pomocna może być rozmowa z każdym, kto zechce Cię wysłuchać i pomóc Ci znaleźć sposób, aby jak najlepiej wykorzystać Twoją sytuację.