Wskazówki do rozpoczęcia biznesu handmadeJeśli kiedykolwiek spędziłeś czas przeglądając Etsy, Pinterest lub Instagram, to wiesz, że świat oszalał na punkcie produktów handmade. Każdego dnia tysiące niezależnych projektantów i twórców zakłada swoje własne firmy handmade. Jeśli brzmi to jak coś, czym byłbyś zainteresowany, czytaj dalej, aby uzyskać kilka przydatnych wskazówek od zespołu PENDULUM, jak zacząć. Jako niezależny projektant mody z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, widziałem swoją część projektantów próbujących rozpocząć swój własny biznes. Większość z nich ponosi sromotną porażkę i poddaje się już po kilku miesiącach. Jednak z właściwą radą i wiedzą prawie każdy może odnieść sukces wbijając się na rynek handmade.

Ustal swoją markę zanim zaczniesz sprzedawać

Nawet jeśli znalazłeś niszę i wiesz dokładnie, jakie rodzaje produktów chcesz sprzedawać, powinieneś poświęcić trochę czasu na badania i ustalenie swojej marki. Musisz mieć pewność, że Twój branding jest spójny we wszystkich Twoich materiałach marketingowych. Zanim zaczniesz tworzyć swoją markę, powinieneś dowiedzieć się, czym jest Twoja marka i jaka jest Twoja unikalna propozycja sprzedaży. Twoja marka powinna być łatwa do rozpoznania, zapamiętywalna i taka, do której ludzie mogą się odnieść. Marka powinna również przekazywać informacje o tym, czym zajmuje się firma i jakie są jej produkty. Unikalna propozycja sprzedaży to jedno zdanie, które wyjaśnia, dlaczego klienci powinni kupować u Ciebie, a nie u konkurencji.

Nie skąp na jakości

To kuszące, aby spróbować zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy, gdy zaczynasz swój biznes handmade, ale musisz upewnić się, że nie skąpisz na jakości. Jeśli Twoje produkty są niskiej jakości, klienci nie tylko znienawidzą Twoje produkty, ale również powiedzą swoim przyjaciołom i członkom rodziny, aby również trzymali się z dala od Twoich produktów. Istnieje kilka sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze podczas tworzenia swoich produktów, a jednocześnie utrzymać wysoki poziom jakości. Jednym ze sposobów jest użycie darmowych lub tanich materiałów. Na przykład, można użyć tkanin z recyklingu, jeśli robisz ubrania lub ponownie wykorzystane materiały, takie jak stare książki.

Nie musisz mieć dyplomu z marketingu, żeby odnieść sukces

Nie potrzebujesz wymyślnego stopnia w marketingu, aby odnieść sukces w rozpoczęciu biznesu handmade. Wszystko czego potrzebujesz to pasja tworzenia i chęć odniesienia sukcesu. Musisz być skłonny poświęcić wiele długich godzin i być w stanie przeforsować się, gdy robi się ciężko. Będziesz miał swój sprawiedliwy udział w wyzwaniach podczas rozpoczynania biznesu handmade. Jednak jeśli kochasz to, co robisz, to nie będziesz się czuć jak w pracy. Będziesz spędzać każdy dzień podekscytowany i zachwycony, że robisz coś, co kochasz. Będziesz mógł spojrzeć wstecz na swoje sukcesy i zobaczyć, jak daleko zaszedłeś.