Powody, dla których powinieneś używać oczyszczacza powietrzaJeśli to czytasz, istnieje prawdopodobieństwo, że regularnie masz do czynienia z dużym zanieczyszczeniem powietrza w pomieszczeniach. Być może mieszkasz w dużej metropolii i ciągły strumień spalin z przejeżdżających samochodów wystarcza, abyś zakrztusił się, gdy tylko wyjdziesz na zewnątrz. A może Twój dom lub budynek biurowy nie ma najlepszego systemu wentylacji i za każdym razem, gdy wchodzisz do jednego z tych pomieszczeń, Twoje oczy zaczynają swędzieć i łzawić. Może twój dom znajduje się obok fabryki lub placu budowy, które codziennie wypompowują tyle zanieczyszczeń powietrza, że masz wrażenie, że świat się kończy. Niezależnie od przyczyny, zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach może być bardzo szkodliwe dla Twojego zdrowia. Może nie tylko wywoływać reakcje alergiczne, ale również zaostrzać istniejące wcześniej schorzenia, takie jak astma i POChP. Oto powody, dla których powinieneś kupić oczyszczacz powietrza.

Lepsza jakość powietrza

Oczyszczacze powietrza mogą zmniejszyć ilość alergenów takich jak pyłki, zarodniki pleśni, sierść zwierząt domowych i kurz w powietrzu Twojego domu nawet o 99%. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci oddychać. Być może nie będziesz nosił maski, ale zauważysz dużą różnicę w jakości swojego życia. Jeśli cierpisz na alergie lub astmę, oczyszczacz powietrza będzie istotną częścią Twojego leczenia.

Jeśli masz rośliny w pomieszczeniach, możesz również użyć oczyszczacza powietrza, aby zmniejszyć ilość toksyn w swoim domu. Jest to szczególnie skuteczne w usuwaniu formaldehydu, jednej z najczęstszych toksyn w pomieszczeniach, występującej w produktach domowych, takich jak drewno kompozytowe lub tapety. Oczyszczacze powietrza w pomieszczeniach mogą również zabić wiele szkodliwych bakterii, takich jak gronkowce i paciorkowce, dlatego warto umieścić je w pobliżu miejsc, w których często gromadzą się ludzie, takich jak łazienki czy kuchnie.

Będziesz miał mniej problemów z oddychaniem

Jeśli regularnie doświadczasz problemów z oddychaniem, takich jak kaszel, przeziębienie i grypa, oczyszczacz powietrza może pomóc złagodzić objawy, usuwając alergeny, które je powodują. Może on również zmniejszyć ilość cząstek stałych w powietrzu w Twoim domu, takich jak kurz i pyłki, które mogą powodować problemy z oddychaniem, takie jak astma, POChP, a nawet choroby serca.

Oczyszczacze powietrza mogą również chronić Cię przed zatruciem tlenkiem węgla. Jest to bardzo niebezpieczny gaz, który powstaje w wyniku niepełnego spalania (spalania) różnych paliw, takich jak benzyna, gaz ziemny i węgiel. Tlenek węgla jest bezbarwny i bezwonny, więc nawet nie będziesz wiedział, że go wdychasz. Ale może być bardzo toksyczny i jest odpowiedzialny za wiele zgonów w USA każdego roku.