Popraw swoje zdrowie dzięki jodze: wielkie korzyści zdrowego kręgosłupaTak wiele z naszej postawy, nawyków i ruchów zależy od tego, jak elastyczny i silny jest nasz kręgosłup. Kręgosłup składa się z wielu kości zwanych kręgami, które chronią rdzeń kręgowy. Istnieje również pięć dużych kręgów lędźwiowych, które tworzą dolną część pleców. Wszystkie te kości mogą stać się sztywne od siedzenia przy biurku przez cały dzień lub od złej postawy. W jodze ten obszar jest znany jako "V", ponieważ ma dwa otwory w kształcie litery V, które łączą się z przodem ciała i plecami. Wzmocnienie pleców w takich pozycjach jak pozycja szarańczy, kobry i ryby może pomóc złagodzić niektóre z tych problemów, a także poprawić elastyczność i zakres ruchu w kręgosłupie. Oto trzy wspaniałe korzyści płynące z posiadania zdrowego kręgosłupa.

Lepsza postawa

Postawa to pozycja, w której ciało stoi lub siedzi. Zdrowa postawa wspiera stawy i mięśnie Twojego ciała, co jest niezbędne dla sprawności fizycznej. Zła postawa może powodować ból i dyskomfort w mięśniach i stawach, a także prowadzić do długoterminowych problemów zdrowotnych, takich jak ból pleców. Joga może pomóc poprawić postawę poprzez rozciąganie, wzmacnianie i rozluźnianie mięśni w Twoim ciele. Silniejszy rdzeń będzie wspierał Twoje dolne plecy i miednicę, pomagając Ci utrzymać zdrową postawę. Joga zachęca również do siedzenia prosto, co może pomóc Ci uniknąć złych nawyków postawy, takich jak slouching.

Ulga od bólu pleców

Większość ludzi doświadcza bólu pleców w pewnym momencie swojego życia. Joga może pomóc złagodzić ból nadwyrężonych pleców i poprawić ogólny stan zdrowia kręgosłupa. Pozycje jogi, które skupiają się na wzmocnieniu i rozciągnięciu mięśni pleców mogą pomóc złagodzić ból spowodowany napiętymi plecami. Silne mięśnie pleców może pomóc zapobiec bólowi pleców w przyszłości, zbyt. Joga koncentruje się również na prawidłowym oddychaniu, co może pomóc w zmniejszeniu bólu i zapewnić ulgę od napięcia w mięśniach. Pozycje jogi, które rozciągają i wzmacniają plecy mogą pomóc złagodzić ból pleców i poprawić postawę. Niektóre przykłady takich pozycji to pozycja szarańczy, kobry i ryby.